ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  TOP7 - krótki prezentownik na Dzień Ojca!

  Jaki prezent na Dzień Ojca? Każdego roku wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Nie od dziś wiadomo, że książka to zawsze doskonały pomysł na prezent! Nie tylko dla „książkoholików”, ale także dla tych, których chcemy zainspirować i wciągnąć w niezwykły świat literatury. A może bliskiej osobie przyda się dobry poradnik? Dzień Ojca to naprawdę doskonała okazja, by obdarować ukochanego rodzica. Podzielenie się wartościową treścią to prezent prosto z serca, który zostanie w pamięci na długo!

  Rynek wydawniczy ugina się od świetnych tytułów - czasami naprawdę ciężko coś wybrać. Nowość czy coś klasycznego? Jaki gatunek literacki? Być może dobrym pomysłem będzie także sprezentowanie ebooka lub audiobooka? W końcu cyfrowe prezenty robią się coraz popularniejsze! Aby nieco ułatwić poruszanie się w gąszczu książek, przygotowaliśmy krótki prezentownik. Książki dla Taty – oto 7 naszych propozycji.

   

  „Długa noc” – Wojciech Chmielarz

  Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co stanie się tej długiej jesiennej nocy w Warszawie. Fabuła rozpoczyna się na Komendzie Stołecznej Policji, gdzie na przesłuchanie oczekuje mężczyzna będący świadkiem w sprawie zabójstwa. Co do tej pory powiedział? Co zataił? Do czego nie chce się przyznać?

  Co dzieje się jeszcze tej nocy? Młoda dziewczyna po raz pierwszy w życiu wychodzi na ulicę, żeby zarobić na utrzymanie. Ciągle się waha, ale potrzebuje pieniędzy dla swojego małego syna. Po mieście krąży mężczyzna, który wie, że to jest jego ostatnia noc na wolności. Ma tylko jeden cel. Zabić tak wiele osób, jak to tylko możliwe. I jest jeszcze komisarz Jakub Mortka, który staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. A stawką są najbliższe mu osoby. Jak daleko jest się w stanie posunąć, żeby ich ocalić?

  To będzie długa noc. Dla nich wszystkich. Najważniejsza noc w ich życiu.

   

  „Empuzjon” – Olga Tokarczuk

  Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf. U podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby piersiowe i gardlane. Mieczysław Wojnicz, student ze Lwowa, przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby, a może nawet całkowicie go uleczą.

  W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Przy nalewce niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany kobiety czy mężczyzny?

  Ale nie tylko te pytania zajmują pensjonariuszy. Do Wojnicza docierają też przerażające historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Choć on sam zajęty jest ukrywaniem prawdy o sobie, zagadka budzących grozę wypadków fascynuje go coraz bardziej. Nie wie jednak, że mroczne siły już wzięły go sobie na cel.

  Fascynująca powieść o prawdach tego świata autorstwa Olgi Tokarczuk – pierwsza książka po otrzymaniu Nagrody Nobla.

   

  „Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień” - Dave Canterbury

  Co to jest Bushcraft? To umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury. Jeśli chce się spróbować tej wyjątkowej sztuki, trzeba zdobyć kilka ważnych umiejętności i posiąść sporo wiedzy - między innymi jak samodzielnie zbudować sobie schronienie, rozpalić ognisko, wyszukać i przygotować pożywienie oraz korzystać z narzędzi, zarówno tych współczesnych, jak i wykonanych samodzielnie. Idealna pozycja dla Ojców lubiących survivalowe klimaty.

  Ta książka jest kompendium wiedzy. Dowiesz się, co zabrać ze sobą na wyprawę, a co będzie zbędnym balastem. Znajdziesz tu dokładne opisy narzędzi do cięcia, sprzętu zapewniającego schronienie, urządzeń rozpalających oraz pojemników i olinowania w kontekście warunków panujących w dziczy, a także mnóstwo wskazówek dotyczących posługiwania się mapą i kompasem, rozpalania ognisk czy zapewnienia sobie ochrony przed żywiołami. Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi odkryjesz, jak hojna i piękna potrafi być dzika przyroda. Radzenie sobie bez zdobyczy cywilizacji wymaga nieco determinacji, jednak zdobycie tej wiedzy i umiejętności może w krytycznych sytuacjach okazać się bezcenne i ocalić życie.

   

  „Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi” – Catherine Belton

   

  Wojna w Ukrainie, sponsorowanie polityki ekstremistycznej w Europie, wpływanie na wybory w USA w 2016 roku. W ostatnich latach Rosja Władimira Putina prowadzi skoordynowaną kampanię na rzecz rozszerzenia swoich wpływów i osłabienia zachodnich instytucji. „Ludzie Putina” to skrupulatny opis procesu przejmowania władzy, który pogrzebał nadzieje na nową Rosję i przyniósł poważne konsekwencje dla jej mieszkańców i w coraz większym stopniu - dla świata.

  Dziennikarka śledcza Catherine Belton opisuje historię dojścia do władzy Władimira Putina i otaczającej go niewielkiej grupy ludzi z KGB. Zagłębiając się w funkcjonowanie Kremla Putina, dociera do kluczowych graczy wewnętrznej polityki i ujawnia w jaki sposób Putin zastąpił niesfornych potentatów epoki Jelcyna nowym pokoleniem lojalnych oligarchów, którzy podkopali gospodarkę i system prawny swojego kraju i rozszerzyli wpływy na Zachód.

  Rezultatem jest mrożące krew w żyłach ujawnienie planu odwetu KGB. To historia, która zaczęła się dawno temu w mroku upadku Związku Radzieckiego, kiedy sieć agentów była w stanie wyprowadzić miliardy dolarów z Rosji na Zachód. Po przejęciu gospodarki przez Putina ta sieć pozyskała nowe przepływy gotówki, aby zrealizować swoje cele. Pozycja obowiązkowa dla fanów polityki i jej zawiłości.

   

  „Zimna sprawa” – Katarzyna Bonda

  Tajemnicze zgromadzenie religijne, rytualny mord i ujawnienie sekretów, które wstrząsną całym krajem…

  W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych. Śledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny – Gustawa Garbarczyka, który, jak wynika z nieoficjalnych informacji, był członkiem sekty.

  Pionierski Wydział Wsparcia Dochodzeń, który doświadczony profiler Hubert Meyer ma za zadanie stworzyć, przyciąga najzdolniejszych detektywów z całego kraju. Jeden z nich – aspirant Grzegorz Kaczmarek – jest zaangażowany osobiście w sprawę zaginięcia Garbarczyków. Znał Gustawa i nie wierzy w jego winę. Prosi Huberta o pomoc w rozwikłaniu zagadki masakry na Sołaczu. Kiedy profilerzy przyjeżdżają do Poznania, okazuje się, że to dopiero wierzchołek góry tajemnic. Tajemnicze zgromadzenie religijne, które łączy wszystkie ofiary, okazuje się być zarazem rodzajem syndykatu. Meyer z Kaczmarkiem napotykają mur milczenia, a kolejni przesłuchiwani giną w rytualnych kokonach.

  Czy profiler jest w stanie doprowadzić tę sprawę do końca, skoro świadkowie wolą śmierć niż ujawnienie prawdy? Mrożąca krew w żyłach opowieść na pewno wciągnie każdego Tatę!

   

  "Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" - Beata i Paweł Pomykalscy

  Czy Twój tata lubi podróżować? Jeśli tak, ten prezent to będzie strzał w dziesiątkę. A jeśli chciałby, ale nie ma pomysłu, dokąd...to tym lepiej! Nasz kraj jest przepiękny, i udowadniają to Beata i Paweł Pomykalscy. Przygotowali aż 85 pomysłów na wypad w polskie miasta i miasteczka. Pilica, Niemodlin, Bolesławiec, Przemyśl, a może Sanok? Co zwiedzać w Polsce? Czekają majestatyczne zamki, wystawne pałace i malownicze ruiny, piękne krajobrazy, tętniące życiem ryneczki, tajemnicze podziemia - a także mnóstwo zapierających dech w piersiach historii z tym wszystkim związanych.

  Wyjazd w każde z tych miejsc będzie niezapomnianą przygodą. "Polska z pomysłem" to zdecydowanie książka, którą warto mieć na półce - lub jako ebook w czytniku, by w trakcie zwiedzania zawsze móc do niej zajrzeć.

   

   

  "Elektronika bez oporu. Praktyczne układy elektroniczne" - Witold Wrotek

  Jaki prezent dla elektronika? Ten będzie w sam raz! Od projektu, poprzez montaż, aż po testowanie i określanie charakterystycznych wartości napięć.
  Jeśli Twój Tata lubi od czasu do czasu "pobawić się" elektroniką, najnowsza książka Witolda Wrotka będzie idealna na mały upominek.
  Ten przystępnie napisany podręcznik dla elektroników amatorów podzielono na dwie części: pierwsza jest poświęcona układom cyfrowym, a druga analogowym. Jedenaście pełnych humoru rozdziałów, a w nich szczegółowy opis etapów powstawania przykładowych układów elektronicznych.
  Zastosowanie zatrzasków i przerzutników, sterowanie światłami i sygnałem dźwiękowym w samochodzie, wykrywacz metalu z multimetru, rejestrator zdarzenia w alarmie...a to jeszcze nie wszystko!

   

   

   

  Ebook na prezent? Tak, to super opcja!

  Cyfrowe formaty to świetna opcja na prezent last minute! Z roku na rok stają się także coraz popularniejsze. Są doskonałą odpowiedzią na pytanie: jaki oryginalny prezent dla bliskiej osoby?

  Zastanawiasz się, jak podarować taki niestandardowy upominek? Jest to bardzo proste. Wystarczy, że w naszej księgarni znajdziesz interesujący Cię produkt. Wówczas w menu wybierz opcję „Kup na prezent„. Następnie dokonaj zakupu tak jak zwykle, a gdy ebook lub audiobook pojawi się już na Twoim koncie, kliknij „Wyślij na prezent„. Teraz możesz wskazać nam adres mailowy obdarowywanej osoby, ustalić, kiedy prezent ma do niej dotrzeć, a także napisać życzenia od serca :)
  We wskazanym terminie Twój bliski otrzyma maila z Twoją wiadomością i instrukcją, jak odebrać swój upominek.
  Więcej o kupowaniu ebooków i audiobooków na prezent przeczytasz TUTAJ.

   

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint