ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Komentarz oraz wzory pism procesowych i kazus (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Lidia Bagińska
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  124
  2w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub

  Niniejsza pozycja stanowi omówienie problematyki uregulowanej w Kodeksie postępowania cywilnego skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Omawiany środek prawny został wprowadzony przez ustawodawcę w związku z regulacjami dotyczącymi odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez niezgodne z prawem działanie przy wykonywaniu władzy publicznej. Książka w zwięzłej i przystępnej formie prezentuje wszelkie niezbędne informacje służące skutecznemu korzystaniu ze skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.

  Od samego początku obowiązywania regulacji przepisy dotyczące skargi budziły wiele wątpliwości, które pomimo upływu wielu lat są nadal aktualne.

  Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia stanowi nieocenioną pomoc dla każdego Czytelnika. Na publikację składają się cztery części, w których znajduje się:

  • kompletne i szczegółowe omówienie teoretycznych zagadnień związanych z wnoszeniem i rozpoznaniem skargi kasacyjnej w postępowaniu cywilnym, jak również dotyczących samej skargi,
  • aspekt praktyczny jakim są przykładowe wzory pism procesowych w przedmiocie skargi oraz cenne wskazówki Autorki umożliwiające orientację w zmieniających się przepisach,
  • wybrane, najważniejsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego,
  • wyciągi najważniejszych przepisów z aktów prawnych regulujących powyższą tematykę.

  Ze względu na wysoki stopień sformalizowania omawianej instytucji, powyższa struktura publikacji sprawia, że stanowi ona fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów praktycznych i teoretycznych, będzie więc niezwykle użyteczna przede wszystkim dla praktyków tj.  adwokatów, radców prawnych, sędziów, a także dla aplikantów i studentów.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint