ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Sekretna kolacja (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Raphael Montes
  Wydawnictwo:
  Filia
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  384
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Przekroczyć wszelkie granice

  Dante i trójka jego przyjaciół wynajmują duże, luksusowe mieszkanie w Rio de Janeiro. Wydaje im się, że mają u stóp cały świat. Nie wszystko jednak układa się po ich myśli i wkrótce wpadają w długi. Aby zdobyć pieniądze postanawiają rozkręcić kontrowersyjny biznes. Sądzą, że pozwoli im to utrzymać się w wielkim mieście w czasach kryzysu. . Urządzają ekskluzywne kolacje, których menu dalece przekracza granice tego, co uważa się za jedzenie. Z czasem przyjaciele przekonują się, że biedny czy bogaty, czarny czy biały, stary czy młody – w czynieniu zła wszyscy jesteśmy jednakowi. Raphael Montes stworzył książkę nieco absurdalną, która przekracza szokuje i wciąga od pierwszych stron. Jest to również smutna analiza współczesnych elit, bogatych ludzi, którzy są w stanie przekroczyć wszelkie granice dla własnej uciechy.

  (…) Mam na imię Dante. Chcę, żebyś o tym pamiętał. Nawet kiedy dotrzesz do połowy tej opowieści, kiedy dowiesz się, co się wydarzyło, i uznasz, żejestem skurwysynem, potworem bez serca, to chcę, żebyś pamiętał: mam na imię Dante i kiedyś byłem fajnym chłopakiem. Prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak to wszystko się zaczęło. Jeśli nie należysz do osób, które łatwo ulegają emocjom, to mogę opowiedzieć ze szczegółami.

  Dzisiaj, kiedy staram się przypomnieć sobie początek tego chaosu, widzę, że nie jest to takie proste. Z czasem człowiek po prostu traci odpowiednie postrzeganie rzeczy: co robimy, dlaczego, gdzie i kiedy zaczęło się to całe gówno. W 2010 roku byłem tylko młodym chłopakiem z miasteczka w stanie Paraná, słynnego z religijnej turystyki, bez grosza w kieszeni i z głową pełną marzeń, który dopiero co dostał się na studia w Rio de Janeiro. Po dwóch latach spędzonych na kursie przygotowawczym do Enem możliwość zmianyotoczenia i zamieszkania w wielkim mieście z moimi trzema najlepszymi kumplami z dzieciństwa, którzy też zdali egzamin, była niczym wyprawa do raju. Ja, Miguel, Victor Hugo i Leitão dużo piliśmy, śmialiśmy się i wspominaliśmy niemal każdy dzień przed przeprowadzką. To był najlepszy czas w naszym życiu (…)

                                                                                                            Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności