ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Opinie czytelników - Islandia. Travelbook. Wydanie 2 (5)

  5

  2018-04-05
  Irek Kapler
  Rzeczowy przewodnik omawiający najciekawsze zakątki wyspy. Bez zbędnych informacji czy nadmiaru zdjęć Pozycja w sam raz...idealna do trekkingowego plecaka
  2015-04-28
  bez podpisu
  Wiele przydatnych informacji praktycznych, ciekawe opisy miejsc.
  2017-09-14
  bez podpisu
  przeczytałem i jestem pod wrażeniem, podobno Adam przygotowuje nową książkę-przewodnik po Islandii !! Czekajcie !!
  2015-04-20
  Dorota
  Bardzo sympatyczny przewodnik, chyba pierwszy z kompletnych polskich przewodników po Islandii. Co najbardziej mi się spodobało to bardzo dużo ciekawostek i interesujących, zabawnych faktów. Jedyny minus za to, że niektóre zdjęcia nie są opisane - chociażby gdzie zostały wykonane oraz brakuje dokładniejszych map pozostałych regionów (poza Reykjawikiem).
  2015-06-11
  bez podpisu
  Pozwoliłem sobie na małe uwagi dotyczące przewodnika "Islandia". Może się do czegoś przydadzą? W telegraficznym skrócie: str. / z / na 17 /przeciwdeszczowe / przeciwdeszczową 24 / drugach / drogach 48 /pierwszy człowiek na świecie / pierwszy Europejczyk (Ameryka w tym czasie była zamieszkana) 88 / w głąb lądu / w głąb ziemi 183 / luźno odpowiada / mniej więcej odpowiada Kurs ISK pojawia się dopiero na str. 34 (i na dodatek mało widoczny) a wcześniej jest dużo przykładów cenowych. Wprowadza to dużo zamieszania podczas czytania książki od deski do deski. Mapa na tylnej okładce - brak skali a legenda jest na początku (str. 7). Wprowadza to zamieszanie. Skyr - na str. 14 to jogurt a na 63 i 64 to już twaróg. Metamorfoza ;-) Na stronie 28 są wymienione popularne trasy piesze na Islandii, ale nie ma ich nigdzie zaznaczonych na mapie. Bez tego taka informacja jest nieprzydatna. Dla każdego rozdziału opisującego osobny rejon przydałaby się osobna mapka. Inaczej, będzie jak dotychczas - dużo miejsc nie zaznaczonych na mapie ogólnej (zapewne z powodu braku miejsca). Na początku książki na str. 30 jest informacja, że spływy kajakowe są organizowane na północy kraju. W rozdziałach poświęconych północnej części nie natknąłem się na żaden taki opis. To tyle w telegraficznym skrócie. Opisów i nazw islandzkich nie sprawdziłem, bo dopiero się tam wybieram. Generalnie przewodnik jest OK.
  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint