ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kazusy z prawa cywilnego. Materiały do ćwiczeń (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Joanna Kuźmicka-Sulikowska
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  373
   
  PDF

  Kazusy z prawa cywilnego. Materiały do ćwiczeń obejmują kazusy wraz z odpowiedziami z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego. Zbiór dotyka zagadnień wiążących się z częścią ogólną prawa cywilnego, jak też z prawem: zobowiązań, rzeczowym, spadkowym, rodzinnym i własności intelektualnej.

  Zbiór przeznaczony jest dla studentów studiów prawniczych, w szczególności drugiego stopnia, niemniej może być z powodzeniem wykorzystywany przez studentów administracji, ekonomii bądź innych kierunków studiów, obejmujących kurs z zakresu prawa cywilnego lub jego części.

  Formuła niniejszego opracowania, zawierająca odpowiedzi wyjaśniające zagadnienia prawne poruszane w poszczególnych kazusach, umożliwiać ma studentowi sprawdzenie i utrwalenie zdobytej wiedzy. W razie potrzeby wystarczy skorzystać z informacji zawartych w odpowiedzi na dany kazus dla zweryfikowania i ewentualnego uzupełnienia zdobytych wiadomości.

  Wysoki poziom merytoryczny opracowania zapewniają jego autorzy, doktorzy nauk prawnych, pracownicy naukowo-dydaktyczni Zakładu Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, autorzy licznych publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, którzy starali się wykorzystać swoje doświadczenie naukowe i dydaktyczne tak, by stworzyć opracowanie jak najbardziej użyteczne dla studentów w procesie zdobywania i doskonalenia wiedzy prawniczej.

  W założeniu opracowanie to pomyślane zostało jako publikacja pozwalająca sprawdzić i utrwalić wiedzę zdobytą przez studenta na bazie podręcznika Zarys prawa cywilnego pod redakcją prof. dr hab. Edwarda Gniewka i prof. dr hab. Piotra Machnikowskiego (Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2014). Dlatego też wiele odpowiedzi do poszczególnych kazusów zawiera odesłania do tego właśnie podręcznika. Jednak uniwersalne ujęcie poruszanej problematyki oraz odwoływanie przez autorów w ramach odpowiedzi także do innych źródeł, tak z zakresu literatury prawniczej, jak i orzecznictwa, pozwala na swobodne korzystanie z tego zbioru także przez studentów uczących się z innych podręczników.

   

   

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint