ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Dwie niezwykłe godziny (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Josh Davis
  Wydawnictwo:
  MT Biznes
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  160
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Niezależnie od tego, czy lubimy swoją pracę, czy nie, wymiar zadań, którym na co dzień musimy sprostać, osiągnął doprawdy abstrakcyjne rozmiary. Codziennie budzimy się z niepokojem, czy uda nam się ze wszystkim zdążyć. Które niecierpiące zwłoki sprawy będziemy musieli – znowu – poświęcić, żeby nie utonąć w morzu pracy? W reakcji na nieustannie wydłużające się listy rzeczy do zrobienia intuicyjnie skupiamy się na zwiększeniu wydajności – próbujemy robić coraz więcej w coraz krótszym czasie.

  Dr Josh Davis twierdzi jednak, że nie tędy droga. Nie chodzi bowiem o to, by robić więcej i szybciej, lecz o stworzenie warunków, które zagwarantują nam przynajmniej dwie bezcenne godziny szczytowej produktywności każdego dnia.

  Davis ujawnia pięć niepozornych strategii, dzięki którym możemy stworzyć warunki sprzyjające niezwykłej produktywności, a także odzyskać zdrowie psychiczne i przywrócić życiu równowagę.

  Z książki dowiadujemy się, jak:

  - maksymalnie wydłużyć czas między poszczególnymi zadaniami i świadomie decydować, czym zajmiemy się w następnej kolejności;

  - planować zadania zgodnie z tym, jakich nakładów kognitywnych i emocjonalnych one od nas wymagają;

  - posiąść umiejętność kierowania uwagą;

  - ruszać się i odżywiać nasze ciała, by uzyskać natychmiastowe korzyści;

  - rozpoznawać wpływ środowiska na nasz poziom czujności i skupienia.

  Jesteśmy zdolni do imponujących przejawów zrozumienia, motywacji i skuteczności, jeśli tylko zapewnimy naszemu ciału i psychice optymalne warunki.

  ***

  Dr Josh Davis jest dyrektorem ds. badań naukowych i głównym wykładowcą Instytutu Neuroprzywództwa, globalnej organizacji, która zajmuje się wdrażaniem wyników badań naukowych i wiedzy o funkcjonowaniu mózgu do praktyki biznesowej i obszarów rozwoju przywództwa. Wykładał na Uniwersytecie Columbia, Uniwersytecie Nowojorskim oraz w Barnard College. Pisuje dla HBR.org, „strategy+business”, „Psychology Today” oraz „People & Strategy”. Mieszka w Nowym Jorku.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności