Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Żyłam w ukryciu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Wydawnictwo:
  Prószyński Media
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  504
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Ebook

  30,73 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Historia niemieckiej Żydówki ocalałej z Holocaustu.

  Berlin 1942: aresztowanie przez gestapo wydawało się nieuchronne. Młodziutkej Marie Jałowicz jednak udało się przeżyć w ukryciu. Ponad 50 lat później Marie Jalowicz Simon po raz pierwszy opowiedziała swoją historię. Opowieść nagrano na 77 taśmach, które stanowią podstawę dla tego niezwykłego świadectwa minionego czasu. W sposób otwarty i bezpośredni, dzień po dniu, Marie Jalowicz opisuje wszystko, co składało się na rzeczywistość nazistowskiego Berlina. Ona sama, żeby przeżyć, potrzebowała fałszywych dokumentów, bezpiecznych kryjówek oraz ludzi, którzy byli w stanie jej pomóc. Na próżno próbowała wyemigrować z Niemiec poprzez pozorowane małżeństwo z pewnym Chińczykiem czy przez Bułgarię uciec do Palestyny. W międzyczasie znalazła schronienie w środowisku artystów i żyła w jednym pokoju z pracownikiem fizycznym pochodzącym z Holandii. Za każdym razem ratowały ją z opresji jej ogromna odwaga i błyskotliwość. Książka to szczera relacja niezwykłej młodej kobiety, której nieprawdopodobnie silnej woli życia nic nie było w stanie złamać.

  Niezwykła, porywająca, mądra i warta lektury książka.

  Soeren Stache

  Tej zapierającej dech relacji Marie Jalowicz Simon po prostu nie można przegapić!

  Frankfurter Allgemeine Zeitung

  Rewelacyjna książka!

  Die ZEIT

  Szczera, przełamująca tabu opowieść o przetrwaniu.

  Jüdische Allgemeine

  Relacja młodej kobiety, która przeszywa aż do szpiku kości (). Teraz dopiero nadszedł właściwy czas, żeby jej niewiarygodna historia została opowiedziana.

  ZDF

  Absolutna rewelacja.

  Berliner Zeitung

  Marie Jalowicz, córka żydowskiego prawnika, urodzona w 1922 roku, przeżyła czasy nazistowskie, ukrywając się w Berlinie. Po wyzwoleniu w 1945 roku zamieszkała na stałe w stolicy Niemiec i została profesorem literatury antycznej oraz historii kultury na Uniwersytecie Humboldta. Jej syn Hermann Simon, dyrektor Fundacji Nowej Synagogi w Berlinie Centrum Judaicum, poprosił ją, żeby opowiedziała historię swojego przetrwania, a następnie nagrał ją na kilkudziesięciu taśmach. Na tej podstawie pisarka i dziennikarka Irene Stratenwerth razem z Hermannem Simonem opracowali tę książkę. Marie Jalowicz Simon zmarła w 1998 roku w Berlinie.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności