ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

    Rozporządzenie. Rzym I Konwencja rzymska. Komentarz. Tom 2

    (ebook) (audiobook) (audiobook)
    Autor:
    Opracowanie zbiorowe
    Wydawnictwo:
    C. H. Beck
    Ocena:
    Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
    Stron:
    1444
     
    PDF

    System instrumentów Rzymskich, tj. Konwencja Rzymska, Rozporządzenie Rzym I oraz Rzym II stanowi podstawę kolizyjnego europejskiego prawa prywatnego międzynarodowego i do pewnego stopnia zastępuje w jego stosowaniu ustawodawstwa krajowe państw członkowskich UE, i to nie tylko w stosunkach subjektów państw członkowskich. Chodzi o regulację uniwersalną, która ma w przypadku zobowiązań umownych i pozaumownych z międzynarodowymi elementami zastosowania (z pewnymi wyjątkami) w każdym państwie członkowskim UE zastosowanie zawsze, tzn. także w odniesieniu do krajów innych niż państwa członkowskie.

    Niniejsza publikacja jest kompleksowym omówieniem Konwencji Rzymskiej i Rozporządzenia Rzym I i w rzeczywistości pierwszym szczegółowym opracowaniem komentarzowym sui generis Rozporządzenia Rzym I w Unii Europejskiej, wydanym w chwili, gdy można praktycznie oczekiwać stosowania tej regulacji. Poszczególne kwestie omówione są w bardzo szerokim zakresie, pozostając w ścisłym związku z przepisami zarówno z zakresu między narodowego (europejskiego) prawa prywatnego, jak i dalszych istotnych przepisów krajowych i zagranicznych.

    Publikacja wzbogacona jest obszernym i szczegółowym indeksem rzeczowym oraz bibliografią. Jednocześnie cytowanych jest ponad 1800 orzeczeń sądowych i innych, w tym wiele z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości. Załącznikiem podstawowej części komentarza do obu instrumentów (konwencji i rozporządzenia) są tłumaczenia regulacji między narodowego prawa prywatnego (kolizyjnego) dla zobowiązań umownych ponad dwudziestu państw europejskich.

    Ze względu na rozwój stosunków cywilnoprawnych z elementem ponadnarodowym (międzynarodowym lub wspólnotowym), można przyjąć, że będzie to praktyczna książka dla każdego, kto spotyka się z zagadnieniem prawa umownego w skali ponadnarodowej. Jest to więc pozycja o szerokiej przydatności dla znacznej części osób czynnych w wymiarze sprawiedliwości, a także innych profesji prawniczych, takich jak: adwokat, radca prawny, notariusz, komornik, również w arbitrażu oraz administracji publicznej i oczy - wiście w nauczaniu na uniwersytetach. Ze względu na sposób opracowania publikacja ta jest nie tylko praktycznym instrumentem, ale także materiałem przydatnym przy nauce europejskiego i międzynarodowego prawa prywatnego.

    Wybrane bestsellery

    C. H. Beck - inne książki

    Zamknij

    Wybierz metodę płatności

    Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint