ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

    Detektyw 4/2018

    (ebook) (audiobook) (audiobook)
    Autor:
    Opracowanie zbiorowe
    Wydawnictwo:
    Polska Agencja Prasowa
    Wydawnictwo:
    Polska Agencja Prasowa
    Ocena:
    Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
    Stron:
    119
    Czas nagrania:
    2 godz. 49 min.
    Czyta:
    Maciej Kowalik
    Dostępne formaty:
    PDF
    ePub
    Mobi
     
    Audiobook w mp3

    Telefon, który może ratować życie

    Kiedy 11 lutego obchodzony był Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, dowiedziałem się, że w 2017 roku prawie 8,5 miliona zgłoszeń (blisko 45 procent wszystkich) były to zgłoszenia fałszywe. Nie spodziewałem się, że to aż tak olbrzymia liczba. Można się tylko zastanawiać, co jest tego powodem? Głupota? Złośliwość? Nieodpowiedzialność? Przecież numery alarmowe służą do ratowania życia i zdrowia. Blokując je możemy być sprawcą czyjegoś dramatu!

    W Polsce funkcjonuje 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) - dwa na Mazowszu (w Warszawie i Radomiu) oraz po jednym w pozostałych województwach. Odbierają one połączenia kierowane na numer alarmowy 112 z całego kraju. W 2017 roku w Centrach Powiadamiania Ratunkowego (CPR) zarejestrowano niemal 19 milionów zgłoszeń przychodzących. To średnio ponad 1,5 miliona połączeń miesięcznie w skali kraju, a 93 tysiące miesięcznie w każdym CPR. W roku 2017 na jednego operatora w CPR przypadało średnio tysiąc zgłoszeń miesięcznie.

    Osoba dzwoniąca na numer alarmowy "112" bez potrzeby i uzasadnienia, blokuje linię telefoniczną komuś, kto właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy, a nie może połączyć się z operatorem w CPR. Takie zachowanie zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Jednocześnie jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do 1000 zł.

     

    Krzysztof Kilijanek

    Opracowanie zbiorowe - pozostałe książki

    Zamknij

    Wybierz metodę płatności

    Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint