Recenzje:
Dlaczego nie stajemy się osobami, jakimi chcielibyśmy być? Dlaczego nie robimy tego, co wiemy, że powinniśmy robić lub co sobie zaplanowaliśmy? W Wyzwalaczach znajdziemy odpowiedzi między innymi na te pytania.

Każdy z nas czasami pragnie zmian w swoim życiu, potrzebujemy więcej czasu, chcemy być bardziej zorganizowani. Wymaga to od nas wysiłku i zaangażowania, jednak świadome dążenie do zmian pomaga nam zrealizować zamierzone cele. Wyzwalacze pokazują na czym powinniśmy się skupić, a czego unikać.

Dorosły człowiek ma trudniej niż dziecko. Ciężko jest w nim dokonać zmian, wprowadzić nowe nawyki, nauczyć się czegoś nowego. W dodatku z dnia na dzień znajdujemy lepsze wymówki, by nie pracować nad sobą i by nie dążyć do zmiany. Nie od dzisiaj wiadomo, że człowiek jest istotą sprzeczną. Z jednej strony usilnie chce coś zmienić, z drugiej nie robi nic w tym kierunku poza znajdywaniem nowych wymówek. Po pierwsze musimy sobie uświadomić, że kluczowy wpływ na nasze zachowanie ma środowisko, w którym żyjemy. To właśnie ono determinuje większość podejmowanych przez nas decyzji. Przez cały czas wysyła nam ono informacje zwrotne, których często nie odbieramy lub celowo nie chcemy odbierać. Musimy być dobrze skoncentrowani i uważni, by wychwycić wszystkie ukryte wyzwalacze, które stymulują nasze działania.

Właśnie na nich skupili się autorzy książki. Omówili główne problemy, jakie napotykamy podczas chęci zmian oraz na przykładach pokazali na co zwracać uwagę. Książka pełna jest historii z życia znajomych, jak również ze spotkań jakie autor przeprowadza podczas swoich szkoleń. Tym samym nie są to przykłady wyssane z palca a poparte wieloletnią praktyką i doświadczeniem. Książka napisana jest lekkim językiem z wyczuwalnym poczuciem humoru stąd przyswaja się ją niezwykle szybko. Nie znaczy to jednak, że problem zmiany przerobimy i odhaczymy na naszej liście. W Wyzwalaczach znajdziemy szereg zadań, którym powinniśmy poświęcić nieco czasu i zastanowić się nad nimi, gdyż w efekcie znajdziemy odpowiedzi na istotne pytania onośnie naszego życia i tego, co nam w nim przeszkadza realizować założone cele. Niesamowicie spodobała mi się reguła CMOWT, w której musimy zadać sobie ważne pytanie: Czy mam ochotę – właśnie teraz – dać z siebie tyle, ile będzie trzeba, żeby doprowadzić do pozytywnej zmiany w tej kwestii? Pozawala nam ono zastanowić się zanim w pełni w coś się zaangażujemy.

Książka idealnie nadaje się dla osób, które tkwią w jednym punkcie i nie wiedzą od czego zacząć zmiany. Krok po kroku przepracuje swoje problemy a dzięki proponowanym technikom odkryje większość negatywnych czynników, które nie pozwalają mu się zmienić. Cytując słowa Jima Lawrence: Marshall pokazuje, jak zidentyfikować i usunąć blokady na drodze do osobistego rozwoju. Kluczem jest jednak działanie, a nie planowanie. Więc kup książkę i zacznij działać!

martamrowiec.pl Marta Mrowiec


Nie zastanawialiście się przypadkiem co skłania nas do podejmowania dobrych, złych, przemyślanych albo nagłych decyzji? Co sprawia, że nie zawsze nasze postanowienie jest zgodne z długo obmyślanym i starannie układanym planem? Są to wyzwalacze, czyli bodźce odebrane z otoczenia albo nas samych.
Książka „Wyzwalacze” to zbiór przemyśleń, przykładów i sposobów radzenia sobie z sytuacjami mającymi wpływ na nasze decyzje. Podzielona została na cztery części:
  1. Dlaczego nie stajemy się takimi osobami, jakimi chcemy być?
  2. O staraniu
  3. O potrzebie struktury
  4. Bez narzekania
Okazuje się, że zmian można dokonać postępując zgodnie z kilkoma punktami zawartymi w tym poradniku. Trzeba jednak najpierw uświadomić sobie istnienie niechcianych bodźców oraz przestrzegać prostych reguł, bez względu na nasze usprawiedliwienia typu „zaczynam od jutra”. Na odwrocie znajduje się sugerowana cena: 39,90zł – warto.

Z książki wynika, że najczęstszym powodem odpuszczania naszej zawziętości jest robienie sobie dnia wyjątkowego: „Gdy potrzebujemy usprawiedliwienia dla niewłaściwego zachowania, każdy dzień może zostać ochrzczony „wyjątkowym”. Ulegamy impulsowi i krótkotrwałej przyjemności, bo dziś jest finał Super Bowl, urodziny, rocznica, dzień wolny od pracy lub „narodowy dzień ciastek…”. Przedstawiony akapit jest opisem jednego z 15 wyzwalaczy przekonaniowych. Prawda, że i nam przytrafiają się takie wymówki?

Aby rozstać się z niechcianymi stymulantami należy je najzwyczajniej w świecie wyeliminować. Łatwo się mówi, ale dzięki tej książce, a przede wszystkim poznaniu oddziałujących na nas impulsów, jesteśmy w stanie usamodzielnić własne decyzje.
Marshall Goldshith jest uznawany za jednego z 10 najbardziej wpływowych myślicieli biznesu na świecie. Dla potwierdzenia, na samym początku książki znajduje się 37 opinii najlepszych dyrektorów na temat tej książki i pracy z autorem. Są to opinie m.in. prezesa Banku Światowego oraz dyrektora generalnego NY Public Library.  Zawierają się one na aż ośmiu stronach!
Mark Reiter to współautor „Wyzwalaczy”. Jest również agentem reprezentującym Goldsmitha.

Okładka książki nie jest wybitna. Bardziej niż grafika zainteresowanie przyciąga sam wyraz „wyzwalacze”. Na szczęście książek nie kupuje się dla okładki. Sam tekst czyta się łatwo i szybko. Dzięki temu przyjemnie przyswaja się informacje w niej zawarte.

Warte przeczytania.

DobreRecenzje.pl Marek; 2016-02-25


Wszyscy różnimy się od siebie. Od najmłodszych lat jesteśmy nieustannie kształtowani przez  życie i różnego rodzaju czynniki wpływające bezpośrednio na nasz charakter i zachowanie. W miarę postępu czasu i rozwoju, nabieramy pewnych nawyków – zarówno tych dobrych, jak i tych nie wnoszących nic pozytywnego do naszego życia. Część społeczeństwa jest świadoma swoich złych nawyków i często poszukuje pomocy w odnalezieniu motywacji do wprowadzenia jakichkolwiek działań zwalczających nawyki czy samego wyzwalacza do wprowadzenia zmian w życie.Wyzwalacze można traktować jako pierwszy krok do lepszego życia.
 
Goldsmith stworzył książkę, w której od samego początku stara się naprowadzić czytelnika na jego złe nawyki, jednocześnie dążąc do wywołania u niego chęci modyfikacji określonych zachowań.  Autor ukazuje, na rozmaitych przykładach, że zmiany mogą zostać dokonane u różnych osób, bez względu na ich wykształcenie czy wiek. Jedni potrzebują bardziej szczegółowej i regularnej pomocy, inni jedynie bodźca do utrzymania motywacji. Jednym wychodzi to szybciej, innym wolniej. Jesteśmy różni i w tej kwestii nie powinno stawiać się na generalizację. Goldsmith podchodzi do różnych aspektów osobno, przez co przy czytaniu książki część informacji uderza bezpośrednio w czuły punkt czytelnika, wskazując mu jego złe nawyki.
„To jest książka o życiowych zmianach dorosłych ludzi. Dlaczego nam to nie wychodzi? Jak poprawić swoje umiejętności w tej kwestii? Jak sprawić, żeby inni docenili naszą zmianę?”
Goldsmith prowadząc liczne spotkania, stając się zarówno doradcą, jak i trenerem, poznał schematy myślowe osób, które pragną zmian, a same nie potrafią tego dokonać, przekonał się, co jest najczęstszym czynnikiem demotywującym przy wyznaczaniu i wprowadzaniu zmian. W swojej książce w bardzo umiejętny i prosty w odbiorze sposób stara się przedstawić proces zmiany złych  nawyków na dobre. Wydaje się, że jego metody są dosyć łatwe, chociaż oczywiście wymagają odpowiedniego zaangażowania jednostki w wykonanie zmiany. Książka staje się bardziej zrozumiała dla zwykłego zjadacza chleba przez wykorzystywanie licznych, z życia wziętych przykładów, które jeszcze bardziej utwierdzają czytelnika w przekonaniu, że faktycznie przy odrobinie wysiłku można osiągnąć zamierzony sukces. I poprawić jakość swojego życia.
 
Książkę polecam zarówno osobom, które szukają pomocy w odnajdywaniu swoich złych przyzwyczajeń i wprowadzaniu w życie wszelkich modyfikacji, jak również osobom, które bardzo cenią rozwój osobisty i nieustannie dążą w stronę perfekcyjności.

ruderecenzuje Rude; 2016-02-04


Każdy czasem zastanawia się nad tym, co chciałby zmienić w życiu. Może to być pragnienie innego ułożenia relacji z najbliższymi lub znalezienia czasu na hobby. Każdy też przynajmniej raz podejmował pewnie działania prowadzące do osiągnięcia jakiegoś celu, lecz... coś stawało na przeszkodzie. Dzięki lekturze tej książki może to jednak ulec zmianie. Celem książki jest pokazanie Czytelnikowi, że dokonanie pozytywnych zmian w zachowaniu dorosłego człowieka jest możliwe, choć wcale nie łatwe. Trzeba przyznać, że potrzebujemy modyfikacji myślenia lub zachowania, przewartościowania swojego dotychczasowego sposobu postępowania, pokonania siły inercji i zastosowania się do wypróbowanych metod wprowadzania zmian w życie. Oprócz tego trzeba jeszcze utrzymać motywację i wykonać sporą pracę nad utrwaleniem nowego stanu. Jeśli jednak ktoś naprawdę chce się zmienić, lektura książki niewątpliwie pomoże mu przejść przez ten proces najprostszą z możliwych dróg.

Personel Plus


Książka pokazuje nam jak stać się tym kim tak naprawdę powinniśmy być. Czy wiemy jak się zmienić na lepsze? Jak krok do kroku iść do celu? Książka pokazuje jak musimy zmienić swoje życie aby było lepsze i dużo bardziej wartościowe. Książka pokazuje nam jak przeprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu mimo tego że cały czas idzie pod prąd. Niestety mimo szczerych chęci niestety nie zawsze starczy nam motywacji oraz silnej woli. Potęga aktywnych pytań i pytania angażujące Codzienne i cogodzinne pytania w praktyce Planista i wykonawca oraz coach Odpowiednia struktura, by stać się lepszym.

Jest autorem i redaktorem 35 książek, które zostały sprzedane w dwóch milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 30 języków. Stały się bestsellerami w 12 krajach. Mark Reiter współpracował z Marshallem Goldsmithem przy jego kilkunastu książkach. Jest również agentem reprezentującym autora. Pracuje w Bronxville w stanie Nowy Jork.

probeczkomania.bloog.pl