Recenzje ebookpoint.pl

  1 2 3 ... 1552 > »

  Sekrety szpiegów. Techniki, które pomogą Ci zachować czujność i przetrwać w sytuacji zagrożenia

  Sytuacje kryzysowe to coś, co zwykle uważamy za kłopoty innych ludzi, dopóki nie przytrafiają się one nam samym albo komuś z naszego bliskiego otoczenia. A kiedy już się nam przytrafią, zwykle bezradnie załamujemy ręce i zastanawiamy się, co można było zrobić inaczej albo dlaczego doszło do bezsensownej tragedii. A może warto podejść do tego inaczej, racjonalnie? I nauczyć się działać tak, by 62 zminimalizować ryzyko? Może warto "na sucho" przećwiczyć techniki, które niejednemu uratowały już życie? Przeczytaj tę książkę, aby dowiedzieć się, co robić, by uniknąć katastrofy życiowej - oraz jak działać pewnie i skutecznie w stanie silnego stresu.

  Autor tego bardzo życiowego podręcznika jest byłym agentem CIA, który wielokrotnie musiał wydostawać się z ciężkiej opresji podczas trudnych misji. W pewnym momencie ze zdziwieniem odkrył jednak, że jego umiejętności i techniki przetrwania mogą przydać się najróżniejszym ludziom w życiu codziennym - i zaczął ich nauczać. Jason Hanson nie próbuje Cię tu przekonać, że musisz skakać ze spadochronem z płonącego samolotu albo w sekundę uwalniać się z kajdanek. Wystarczy, że będziesz uważnie rozglądać się dookoła, racjonalnie określać ryzyko i zagrożenie, unikać konfrontacji i będziesz przygotowanym na to, że niespodzianka może czekać za rogiem. To wszystko naprawdę działa i może uratować Ci życie... jeśli posłuchasz Jasona teraz, a nie wtedy, gdy będzie za późno.

  Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody!

  Owocowo-warzywny zawrót głowy

  Koktajle to prosty i skuteczny sposób na włączenie do codziennej diety dużej ilości warzyw i owoców. Dzięki nim można schudnąć, wypięknieć i pozbyć się problemów ze zdrowiem. Wystarczy blender, świeże składniki i zaledwie kilka minut pracy. Już jeden koktajl dziennie sprawi, że po kilku tygodniach poczujesz różnicę. Autorzy książki Cudowna moc roślinnych koktajli (Wyd. Sensus, 39,90 zł), Magda i Tomek Olszewscy, autorzy błoga o zielonych koktajlach i sokach (Surojadek.com) przepuszczają przez blender i wyciskarkę kilkaset kilogramów warzyw i owoców rocznie. Oprócz przepisów i podpowiedzi w książce są informacje o zdrowotnych zaletach roślin i odpowiednim sprzęcie.

  Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody!

  Chcesz zrzucić kilka kilogramów, poprawić swój wygląd i wzmocnić organizm? Zacznij przygodę z koktajlami. To prosty i skuteczny sposób na włączenie do codziennej diety dużej ilości warzyw i owoców. Wystarczy blender, świeże składniki oraz zaledwie kilka minut, by cieszyć się smakiem, zdrowiem i energią.

  Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody!

  (...) Na koniec książka, która także przysłuży się zdrowiu i urodzie - CUDOWNA MOC ROŚLINNYCH KOKTAJLI Magdaleny i Tomasza Olszewskich (Wydawnictwo Septem, 39 zł). Autorzy błoga Surojadek podpowiadają w niej, co i jak ze sobą miksować, które kompozycje są najsmaczniejsze, jakich błędów unikać przy przyrządzaniu koktajli. Sporo też piszą o właściwościach wykorzystywanych w nich owoców, warzyw, ziół i dodatków. Znajdziecie tu pomysły na koktajle: o działaniu antynowotworowym, na zdrowe serce, dla osób uprawiających sport, wzmacniające odporność, wspomagające oczyszczanie organizmu i odchudzanie czy podnoszące poziom energii. Po tej lekturze zaprzyjaźnicie się z blenderem i wyciskarką do soków!
  jejkuchnia.pl, MONIKA JANKOWSKA-KAPICA; 2017-08-01

  Wyklęte imperium. Irańskie opowieści

  Powoli, ale wyraźnie rośnie liczba turystów wyjeżdżających do Iranu. Zmiany polityczne powodują, że kraj zyskuje na reputacji międzynarodowej i tym samym otwiera się na przybyszów. Iran nigdy nie miał statusu państwa zamkniętego, zaś niewielka liczba odwiedzających to arcyciekawe państwo była wynikiem zachodnich restrykcji. Dziś to się zdecydowanie zmienia i niebawem kraj trafi na listę popularnych kierunków. Jest tego wart.

  Niewielka książeczka wrocławskiej globtroterki nie jest przewodnikiem krajoznawczym. Jest subiektywną, oszczędną, ale wysmakowaną relacją z podróży po Iranie, w której Czytelnik znajdzie powściągliwe opisy historycznych atrakcji i autorskich wrażeń. Ten melanż nienarzucających się impresji tym bardziej pobudza apetyt i zachęca do sięgnięcia po obszerniejszą literaturę, a może i do zakupu biletu do Teheranu.

  Autorka odwiedza między innymi Meszhed, starożytną Suzę, Ahwaz, główne miasto prowincji Chuzestan. Spaceruje uliczkami medyny w Szirazie, odwiedza królewskie nekropolie w legendarnym Persepolis, zniszczonym przez Macedończyka, ale potrafi poruszyć nas wrażeniami z pobytu w Jazdzie, który jest zbudowany z gliniano-piaskowych cegieł i trwa od stuleci w nienaruszonym stanie. ?Tu czas się zatrzymał w labiryncie beżowych uliczek Fahdanu, przy meczetach i najwyższych w Iranie minaretach" - zapisze. Pradawny czar Iranu, a raczej imperialnej Persji, przetrwał w miasteczkach i górskich wioskach, dokąd trafia autorka, znajdując tam zapierające dech w piersiach pamiątki przeszłości i ujmującą gościnność Irańczyków. Opowieść 0 dachach Jazdu, wieżach wiatru 1 islamskich najeźdźcach, ale także o dzisiejszym życiu Irańczyków, trzymanych w religijnym - acz wyraźnie słabnącym - rygorze, opowiedziana przez wrażliwą obserwatorkę przybliża Czytelnikowi kraj, ludzi i niezwykłą cywilizację, której losy wywarły znaczący wpływ na dzieje Europy.
  Tygodnik Angora, Ł. AZIK; 2017-07-30
  1 2 3 ... 1552 > »