ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Time Riders. Królowie piratów (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Alex Scarrow
  Wydawnictwo:
  Zielona Sowa
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  416
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Wielka morska awantura               

  Time Riders. Królowie Piratów to już siódme spotkanie z pisarzem Alexem Scarrowem, który kolejny raz zabiera czytelnika w podróż pełną przygód, które dzieją się w różnych czasach i w różnej przestrzeni. Bohaterami serii są Liam O’Connor, który powinien utonąć w 1912 roku, Maddy Carter, której żywot miał się kończyć w katastrofie lotniczej w 2010 roku i Sal Vikram, której los powinien się dokonać w płomieniach  roku 2026. Wszyscy oni dostali drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie. Tym razem Alex Scarrow przenosi czytelnika w morskie, nieoczekiwane i pełne niebezpieczeństw spotkanie z piratami. Nasi bohaterowie, gdy złapią wiatr w żagle wywrócą wszystko do góry nogami. 

  (…) – Jakim cudem tak skończyliśmy? W tym czasie, w tym strasznym chaosie?
  Waldstein przyglądał się publiczności: rzędom bladych owali niknących w słabo oświetlonej sali wykładowej. Na ostatnią w historii konferencję TED przybyła śmietanka najtęższych umysłów, innowatorów, biznesmenów i przedsiębiorców. Kolejnych konferencji nie będzie. Organizowanie paneli naukowych w niebezpiecznym i coraz bardziej pogrążonym w chaosie świecie stawało się niemożliwe.
  Pytanie, które właśnie postawił, było, oczywiście, czystoretoryczne. Sam im odpowie.
  – Chciwość. Chciwość i samozadowolenie. Na przełomie ostatniego stulecia, kiedy ekscytowaliśmy się początkiem nowego milenium... założyliśmy, że zasoby ropy naftowej są niewyczerpane. Teraz, po fakcie, wiemy oczywiście, że gdy spadły ostatnie kartki dwudziestowiecznych kalendarzy, gdy wskazówki zegarów wybiły ostatnie sekundy starego tysiąclecia, a my bawiliśmy się na przyjęciach, po cichu nadszedł „szczytowy moment wydobycia ropy naftowej”. Moment, w którym ludzkość zdołała wyeksploatować połowę globalnych zasobów paliw kopalnych.
  Dla zwiększenia efektu zawiesił głos. Holograficzny teleprompter też zamarł w bezruchu (…) 

                                                                                          Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności