Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Resortowe dzieci Służby (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Resortowe dzieci Służby

  Okładka książki Resortowe dzieci Służby

  Okładka książki Resortowe dzieci Służby

  Okładka książki Resortowe dzieci Służby

  Wydawnictwo:
  Fronda
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 4
  Druk:
  oprawa miękka

  Książka

  69,90 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową, potem broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną, by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP.

  Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP, MSW i MON. Duża władza, dostęp do tajemnej wiedzy i spore pieniądze. Znajomości, wpływy, międzynarodowe koneksje i często podejrzane interesy.

  „Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie, zaczęli służyć nowej władzy i komercyjnym firmom.

  Dziś większość bohaterów naszej książki wiedzie beztroskie życie, czasem pisze wspomnieniowe książki, poucza i komentuje polską rzeczywistość, aspirując do miana autorytetów.

  Zwykle nie zapominali pomóc swoim dzieciom w interesach lub zarekomendować komu trzeba.

  Prawie 1000 stron fascynujących historii, nazwisk, dat, liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych Peerelu i III RP.

  Zakres i skala przeprowadzonej kwerendy archiwalnej do drugiego tomu „Resortowych dzieci” robią na mnie – historyku, spore wrażenie. To co jest niewykonalne dla badaczy, okazuje się możliwe dla trojga publicystów z których przecież tylko jeden jest naukowcem. Im więcej kolejnych części „Resortowych dzieci”, tym szerszy margines naszej wolności, bo przecież fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb.

  dr hab. Sławomir Cenckiewicz

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności