Recenzje:
W świecie arkuszy kalkulacyjnych

Trudno wyobrazić sobie bez niego pracę biurową. Pomaga uporządkować dane, stworzyć zestawienia i w czytelny sposób przedstawić np. informacje o finansach firmy. O co chodzi? Jeżeli pomyślałeś: „komputer”, jesteś blisko, gdyż bez niego nie wejdziemy w świat Excela.


Dokładnie chodzi o jego kolejną odsłonę – Excel 2013. John Walkenbach prezentuje czytelne i przejrzyste kompendium wiedzy o tym jakże popularnym arkuszu kalkulacyjnym. Dla kogo jest napisany podręcznik? Zarówno dla amatorów zaczynającym przygodę z Excelem, jak i dla wyjadaczy korzystających z formuł tablicowych i funkcji logicznych.

Na wstępnie czytelnik zapozna się z nowym interfejsem i jego udoskonaleniami. Następnie opisane są techniki tworzenia tabel i działań na arkuszach oraz skoroszytach, jak i budowania formuł. Ciekawym dodatkiem jest część poświęcona językowi VBA pozwalającemu tworzyć własne dodatki do aplikacji.

Podręcznik Walkenbacha to użyteczne narzędzie w codziennej pracy, pozwalające oszczędzić czas i dające inspirację do działania.

Z życia książek Przemek Opłocki, 2014-03-27