Recenzje:
Fotografia to wspaniałe hobby, które wraz ze zdobywanym doświadczeniem może w pewnym momencie przekształcić się w pełen pasji zawód. O tym, jakie kroki należy przedsięwziąć, jakie czekać będą wyzwania oraz jak przebić się przez ogromną konkurencję czekającą na rynku fotografii ślubnej, pełni zapału czytelnicy dowiedzą się z publikacji Kenny’ego Kima Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne.

Przygotowanie profesjonalnego reportażu ślubnego wymaga od fotografa sporej wiedzy i umiejętności, a także zaopatrzenia się w dobrej jakości sprzęt oraz – o czym wiele osób nie pamięta – umiejętności pracy z ludźmi. W Cyfrowej fotografii ślubnej Kenny Kim opisuje krok po kroku najważniejsze aspekty związane z tą gałęzią fotografii.

Swoje rozważania rozpoczyna autor od zaprezentowania, czym tak naprawdę jest fotografia ślubna – ciężką pracą, wymagającą ogromnego zaangażowania, ciągłego rozwoju i licznych inwestycji w kosztowny sprzęt oraz umiejętności wybicia się ponad przeciętność oryginalnym podejściem do tematu i niebanalnymi fotografiami. Autor pokazuje, jak dobrze się zareklamować i jak przyciągnąć do siebie potencjalnych, nowych klientów. Cyfrowa fotografia ślubna to jednak coś więcej niż „poradnik małego biznesmena”. W publikacji Kenny’ego Kima czytelnik znajdzie wiele praktycznych rad dotyczących wykonania konkretnych fotografii – od ślubnych portretów, po zdjęcia grupowe, od przygotowań, przez ceremonię i wesele, a na sesji plenerowej kończąc. Zdarza się, że autor punkt po punkcie opisuje, jakie ustawienia należy zastosować i jakie kroki trzeba podjąć, by uzyskać dany efekt. Kenny Kim porusza najważniejsze w fotografii tematy: mówi o ekspozycji i kompozycji, doradza w kwestii wykonywania zdjęć pozowanych, opisuje problemy, na jakie możemy natrafić podczas przygotowywania zdjęć reportażowych. Sporo miejsca autor poświęca także opisowi sprzętu, z jakiego korzysta podczas wykonywania swoich zleceń.

Bardzo ważnym elementem publikacji są zamieszczone w niej zdjęcia. Stanowią one nie tylko inspirację dla wielu adeptów sztuki fotograficznej, ale są też cenną wskazówką z uwagi na towarzyszącą każdemu zdjęciu informację dotyczącą ekspozycji (ISO, czasu otwarcia migawki i przysłony). Przedstawione w książce zdjęcia są także poddane analizie w sąsiadującym z nimi tekście. Autor tłumaczy, jakie utrudnienia musiał pokonać, wykonując dane zdjęcie, jakiego użył obiektywu czy też w którym momencie uroczystości zrobił fotografię.

Należy przyznać, że książka ma jasny, prosty i czytelny układ tekstu i towarzyszących mu grafik. Cyfrową fotografię ślubną warto przeczytać „od deski do deski”, by poznać wszystkie aspekty związane z profesją fotografa ślubnego. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybiórczo zapoznawać się z przedstawionymi w publikacji informacjami. Poradnik napisany jest prostym językiem. Oczywiście autor stosuje terminologię związaną z fotografią, jednak każdemu, kto chociaż zastanawia się nad zmianą zawodu i zaangażowaniem się w wykonywanie ślubnych reportaży z pewnością nie będzie ona obca. Na końcu każdego rozdziału autor zostawia czytelnikowi zadanie do samodzielnego wykonania. Prosi o przygotowanie zdjęcia z danego momentu uroczystości ślubnej - tak, by w miarę wdrażania się w nowe zajęcie coraz szybciej i efektowniej się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne to ciekawa propozycja dla fotografów – raczej tych początkujących. Ogromna ilość porad, wskazówek i informacji z pewnością przydadzą się amatorom, którzy chcieliby w przyszłości na poważnie zająć się fotografią ślubną.

granice.pl Magdalena Galiczek-Krempa


Książka Kennego Kima to kompendium wiedzy, z którą powinien zaznajomić się każdy fotograf dokumentujący tak ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, jakim jest ślub. Pozycja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią ślubną. Nie jest to podręcznik w typie „abc fotografii cyfrowej”. Autor wychodzi ze słusznego założenia, że fotograf ślubny nie może być początkującym fotografem, a wszelkie tajemnice tej dziedziny są mu znane. Sięgając po tę pozycję, czytelnik uzyska przydatne informacje: jaki sprzęt należy zgromadzić, jak zaplanować sobie czas w dniu ślubu, gdzie i jakie robić zdjęcia, jakie ujęcia są obowiązkowe, jak przygotować zdjęcia dla klienta. Nie zabrakło także wiadomości o tym, jak rozreklamować swoje usługi oraz jak budować swoją markę. Aby zmobilizować czytelnika do przyswojenia wiedzy, autor na końcu każdego rozdziału zamieszcza zadania do wykonania. Jest to dobry pomysł, bo przecież fotografii nie uczymy się, wkuwając na pamięć, a jedynie podczas zajęć praktycznych. Autor poleca swoim czytelnikom przydatne strony internetowe, np. portale dla fotografów: zenfolio.com i smugmug.com lub miejsce, gdzie można ocenić prace fotografa: jelp.com. I tu zabrakło mi odniesień do rynku polskiego. Szkoda, że redakcja w przypisie nie zamieściła linków do polskich odpowiedników. Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy z nich poświęcony jest jednemu zagadnieniu, przez co układ jest bardzo przejrzysty. Napisana jest zrozumiałym językiem. Treść uzupełniono przykładami w postaci zdjęć. Niestety nie wszystkie są najwyższej jakości. Szczególnie widać to na zdjęciach czarno-białych, które zostały powiększone z plików o zbyt słabej rozdzielczości. W efekcie widać ziarno. Cyfrowa fotografia ślubna nie jest książką odkrywczą. Fotograf działający w tej branży i posiadający pewne doświadczenie raczej z niej nie skorzysta. Jednak dla osób, które rozpoczynają działalność na tym polu książka jest dobrym podręcznikiem. Zawiera wszystko, co powinien wiedzieć fotograf ślubny.

ateliora.com 2012-06-21


Sekrety warsztatu fotografa profesjonalisty - wszystko co powinieneś wiedzieć o fotografii ślubnej.

Fotograf ślubny to wymagająca i ciężka profesja. Duża konkurencja na rynku, grymaszący klienci, duży stres i presja świadomości, że tej imprezy nie będzie można powtórzyć, jeśli akurat zawiedziesz Ty lub twój sprzęt. Jeżeli podołasz zadaniu, zostaniesz polecony dalej i zdobędziesz wielu nowych klientów. W innym przypadku czekają Cię problemy. Jak wykonać idealne fotografie, które zdobędą uznanie młodej pary? Jak szukać klientów i dbać o wizerunek?

W książce tej znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, o których nie miałeś nawet świadomości rozważając możliwość podjęcia się roli fotografa ślubnego. Dzięki niej wypracujesz swój własny, niepowtarzalny i rozpoznawalny styl, wybierzesz odpowiedni sprzęt oraz najlepsze metody reklamowania swoich usług.

W trakcie lektury poznasz zasady fotografowania we wnętrzach oraz najlepsze patenty na zrobienie niezapomnianego zdjęcia rodzinnego. Dowiesz się jak atrakcyjnie dokumentować imprezy weselne oraz jak opracować zebrany materiał i jak zaprezentować go klientowi. Książka ta jest obowiązkowym podręcznikiem każdego fotografa, mającego aspiracje do bycia najlepszym fotografem ślubnym.

Książka jest bogato ilustrowana i zawiera kolorowe fotografie wysokiej jakości.

insidebook.pl 2012-04-27