Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Prawo karne (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Małgorzata Gałązka
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  207
   
  PDF

  Ebook

  45,00 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Oddawane do rąk Czytelnika opracowanie "Prawo karne. Plansze" jest próbą możliwie zwięzłej, syntetycznej i przystępnej prezentacji najważniejszych zagadnień prawa karnego, począwszy od ogólnego zarysu problemów teoretycznych po część ogólną i szczególną Kodeksu karnego. Forma plansz ma ułatwić przyswojenie i powtórzenie materiału z zakresu prawa karnego, ukazując, jakie problemy mają największe znaczenie oraz obrazując wzajemne powiązania między instytucjami tej dziedziny prawa. Dlatego głównymi adresatami oraz najsurowszymi recenzentami niniejszego opracowania będą Studenci, dla których - i z myślą o których - zostało ono przygotowane. Sposób ujęcia omawianej problematyki wynika z naszych doświadczeń w pracy dydaktycznej. Forma plansz nie pozwala na ustosunkowanie się do kwestii spornych w doktrynie i orzecznictwie, stwarzając pewne ryzyko uproszczeń. Dlatego przeważnie opieraliśmy się na rozwiązaniach dominujących w literaturze i orzecznictwie.
  Należy podkreślić, że niniejsze opracowanie nie zastąpi "tradycyjnego" podręcznika czy skryptu do prawa karnego. W wielu miejscach zrezygnowaliśmy z przytaczania in extenso przepisów Kodeksu karnego, decydując się raczej na ich omawianie, wyjaśnianie, porównywanie czy różnego rodzaju ujęcia syntetyczne. Dlatego samo przyswojenie zawartego tu materiału, zwłaszcza bez posługiwania się tekstem aktu prawnego, nie zapewnia należytego opanowania prawa karnego na poziomie studiów prawniczych.
  Mamy nadzieję, że nasza publikacja spotka się z przychylnym i życzliwym przyjęciem także ze strony przedstawicieli zawodów prawniczych oraz aplikantów tych zawodów, służąc im jako materiał pomocniczy. Zdając sobie sprawę z "eksperymentalnego" co do formy charakteru niniejszego opracowania, pozostaniemy wdzięczni za wszystkie uwagi, pozwalające lepiej zrealizować jego cele w kolejnym wydaniu.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności