Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Prawo finansowe Polski i Unii Europejskiej (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  227
   
  PDF

  Ebook

  45,00 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Książka "Prawo finansowe Polski i Unii Europejskiej" obejmuje główne zagadnienia z zakresu polskiego i europejskiego prawa finansowego.

  W publikacji omówiono m.in. następujące zagadnienia:

  • podstawowe definicje i zasady polskiego prawa finansowego,
  • materialne i formalne zagadnienia polskiego prawa budżetowego,
  • podstawowe elementy prawa finansowego jednostek samorządu terytorialnego,
  • zasady odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  • podstawowe definicje i zasady europejskiego prawa finansowego,
  • procedurę uchwalania budżetu Unii Europejskiej
  • stronę dochodów i wydatków budżetu Unii Europejskiej oraz zagadnienia związane z naruszeniem finansów UE,
  • podstawowe zagadnienia z zakresu Unii Gospodarczej i Walutowej,
  • główne zagadnienia z zakresu harmonizacji podatków w Unii Europejskiej.

  Wykłady i Ćwiczenia zawierają niezbędny pakiet wiedzy z dziedziny prawa, która jest przedmiotem egzaminacyjnym. Pozycje z tej serii łączą wiedzę przekazywaną podczas wielu godzin zarówno wykładów jak i ćwiczeń. Zgodnie z układem treści w serii Wykłady i Ćwiczenia każde zagadnienie omówione jest w krótkiej formie, jednocześnie od strony teoretycznej oraz praktycznej. Ilustrację stanowią schematy, tabele poglądowe oraz kazusy z rozwiązaniami. Ten sprawdzony przez samych studentów sposób przekazywania informacji gwarantuje szybszą i bardziej efektywną naukę.


  Przedmowa:
  Niniejszym mamy przyjemność oddać do rąk Czytelników publikację z zakresu prawa finansowego Polski i Unii Europejskiej, zawierającą kompendium niezbędnych informacji na ten temat. Opracowanie to adresowane jest głównie do wszystkich osób zajmujących się problematyką szeroko pojętych finansów Polski oraz Unii Europejskiej. W szczególności pracę tę kierujemy do Studentów kierunków prawniczych, administracyjnych i ekonomicznych, którzy w czasie studiów będą zajmować się przedstawianymi w opracowaniu zagadnieniami. W treści tej książki zamieszczone zostały zwłaszcza te zagadnienia prawa finansowego, które mogą Studentom sprawiać największe problemy.

  Celem przedstawionej Czytelnikom publikacji jest przybliżenie podstawowych kwestii w dziedzinie prawa finansowego Polski i Unii Europejskiej. Założeniem książki jest w szczególności sprawdzenie wiedzy w tym zakresie, dzięki zawartemu w opracowaniu zestawowi testów, kazusów wraz z odpowiedziami i pytań sprawdzających nabytą wiedzę oraz umiejętność logicznego myślenia.

  Praca składa się z dwóch części. W pierwszej poruszone zostały podstawowe zagadnienia z zakresu polskiego prawa finansowego, zakończone pytaniami testowymi wraz z odpowiedziami i kazusami. W części drugiej natomiast przybliżono podstawową problematykę dotyczącą finansów Unii Europejskiej w szerokim tego słowa znaczeniu. Również i ta część zawiera pytania testowe wraz z odpowiedziami. Do każdej z części zostały sformułowane pytania sprawdzające wiedzę.

  Przygotowanie tej książki nie byłoby możliwe bez życzliwej pomocy i opieki merytorycznej Pana Prof. zw. dra hab. Zbigniewa Ofiarskiego z Wydziału Prawa Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorki pragną serdecznie podziękować Panu Profesorowi za poświęcony czas i cenne uwagi, które zostały wykorzystane w toku pracy nad przedstawianą publikacją.

  Magdalena Fedorowicz, Krystyna Nizioł

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności