ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Podstawy prawa. Wydanie 2 (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Zdzisław Muras
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  474
   
  PDF

  Seria Akademia Prawa jest kierowana do studentów wydziałów prawniczych. Książki z tej serii stanowią opracowania podręcznikowe, które w przystępny i przejrzysty sposób podają wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa.

  Podręcznik "Podstawy prawa" omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące istoty oraz rozumienia prawa - zarówno krajowego jak i Unii Europejskiej. Umożliwia szybkie i sprawne przyswojenie wiedzy o danej instytucji prawnej oraz poznanie w niezbędnym zakresie, reguł tworzenia i stosowania prawa.

  Przedstawiono w nim:

  • definicje odnoszące się do instytucji, kategorii oraz pojęć z zakresu teorii państwa i prawa,
  • niektóre z gałęzi prawa tj. prawo konstytucyjne, administracyjne, karne, postępowanie karne, gospodarcze, Unii Europejskiej, cywilne, postępowanie cywilne.

  W drugim wydaniu uaktualniono i rozszerzono informację na temat wszystkich omawianych zagadnień oraz całkowicie zmieniono rozdział dotyczący prawa Unii Europejskiej. Podręcznik kierowany jest do tych wszystkich praktyków oraz studiujących, którzy powinni posiąść co najmniej elementarną wiedzę prawniczą, może zatem być wykorzystywana na wydziałach prawa, administracji, zarządzania, ekonomii, politologii, marketingu, dziennikarstwa, ochrony środowiska a także na studiach technicznych, informatycznych, rolniczych i wielu innych.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności