ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Nawigator prawa pracy. Zwalnianie pracowników (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jakub Ziarno
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  449
   
  PDF

  Kompleksowa książka na temat zwolnień pracowniczych - omawia liczne problemy towarzyszące rozwiązywaniu umowy o pracę. Trzon publikacji stanowi omówienie:

  • Cz. I.  Kodeksu pracy (Rozdział II. Umowa o pracę w części dotyczącej zwolnień z pracy: Oddział 2 - Oddział 7)
  • Cz. II. Ustawy o szczególnych formach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników

  Kolejne części poradnika to:

  • Cz. III. Zasady wystawiania świadectwa pracy
  • Cz. IV. Narzędzia kadrowe pomocne w procesie zwalniania pracowników (wykaz wzorów, kalkulatory, najważniejsze informacje w zestawieniu tabelarycznym)

  Każde z omawianych zagadnień jest prezentowane wg zbliżonego schematu:

  1)      Przytoczony przepis prawny (artykuł)

  2)      Krótki, kilkuzdaniowy komentarz interpretujący zasady stosowania danego przepisu

  3)      Z praktyki - wskazanie, w formie pytania i szczegółowej odpowiedzi, jakie problemy rodzi zastosowanie w praktyce danego przepisu i wskazówki, jak należy dany problem rozwiązać

  4)      Rozstrzygnięcia sądów - od kilku do kilkunastu wybranych tez wyroków pokazujących, jakie problemy generuje omawiany artykuł i jakie rozwiązanie zapadło na wokandzie sądowej, ilość przytaczanych wyroków uzależniona jest od stopnia skomplikowania problemu)

  W opracowaniu szczegółowo wyjaśniono stosowanie 50 artykułów, przytoczono ponad 750 tez wyroków, uchwał i postanowień sądów w sprawach dotyczących zwolnień oraz zamieszczono prawie 90 bardziej szczegółowych analiz problemów Czytelników wynikających z konieczności przeprowadzenia zwolnień w firmie (indywidualnych lub grupowych).

  Opracowanie jest bardzo czytelne i przejrzyste, Czytelnik łatwo odnajdzie poszukiwane zagadnienia, zawiera przykłady, wyróżniki bardzo ważnych informacji oraz wskazanie powiązań z innymi przepisami.

  Dodatkowo całe opracowanie wzbogacone jest o listę narzędzi ze wskazaniem, gdzie możne je odnaleźć (www.EkspertBeck.pl) gotowych do zastosowania w praktyce:

  1)      Wzory dokumentów

  2)      Kalkulatory

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności