ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Leksykon VAT (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Ewa Sokołowska-Strug
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  1890
  2w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub

  Rekomendowany
  przez praktyków!

  Leksykon Vat to:

  • Praktyczne kompendium
   wiedzy
   z zakresu podatku
   VAT
  • Odpowiedzi na pytania
   z zakresu rozliczeń
   podatkowych
  • Interpretacje organów
   podatkowych i sądów
   administracyjnych
  • Praktyczne wskazówki
   i przykłady
   dotyczące
   transakcji gospodarczych
  • Najnowszy stan prawny,
   uwzględniający zmiany
   obowiązujące od stycznia 2014 r.

  W publikacji między innymi:

  Szczegółowa
  struktura wewnętrzna.

  Z uwzględnieniem podziału na
  okresy obowiązywania
  poszczególnych przepisów

  Dedykowane tabele
  porównawcze

  Praktyczne przykłady.
  Stan prawny porównawczy

  Oficjalne klasyfikacje
  i zestawienia
  tabelaryczne

   

  Leksykon VAT, autorstwa wybitnego grona specjalistów i ekspertów w zakresie prawa podatkowego pod redakcją Pani Ewy Sokołowskiej-Strug stanowi wyczerpujące przedstawienie wszystkich zagadnień związanych z podatkiem VAT, uwzględniając i prezentując najnowszy stan prawny, włącznie z fundamentalnymi zmianami obowiązującymi od stycznia 2014r.

  Leksykon VAT to pozycja, która stanowi profesjonalne kompendium wiedzy o tym podatku, podane w przystępnej formie 74 haseł - rozdziałów takich jak Aport, Barter, Darowizna, Ewidencja Vat, Faktury Vat, Mały Podatnik, Podatnik, Reklamacja, Stawka Vat, Zaliczka/Zadatek  itd. charakteryzujących wszystkie najważniejsze zagadnienia objęte podatkiem Vat. W każdym z omawianych tematów-rozdziałów zawsze znajdą Państwo:

  • informacje wprowadzające, wyjaśniające podstawowe cechy prezentowanego hasła-zagadnienia;
  • aktualny stan prawny odnoszący się do przedstawianej tematyki oraz dokładną informację o poprzednio obowiązujących rozwiązaniach;
  • praktyczne podpowiedzi, w postaci wydzielonych przykładów dotyczące konkretnych transakcji gospodarczych z jakimi Zespół ECDDP spotkał się w toku wieloletniej współpracy z podmiotami gospodarczymi wielu branż;
  • stanowisko, jakie w konkretnej materii zajmują organy podatkowe (interpretacje Ministerstwa Finansów i indywidualne interpretacje konkretnych urzędów skarbowych) oraz sądy administracyjne.

  Nowe, 2. wydanie Leksykonu VAT powstało z myślą o wszystkich, którzy na co dzień dokonują rozliczeń transakcji gospodarczych w zakresie VAT. Zespół ECDDP przygotował niezastąpioną pomoc: opracowanie, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania jakie pojawiają się w bieżących rozliczeniach podatkowych. Ustawy i rozporządzenia regulujące materię podatków pośrednich są najczęściej zmienianymi i uaktualnianymi przepisami prawa podatkowego. Niestety tempo i rodzaj zmian, jakie są dokonywane zmusza nas do coraz uważniejszego zagłębiania się w treści ustaw, co jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Dodatkowo, brak jasności oraz niejednoznaczna interpretacja obowiązujących już przepisów czyni codzienną pracę niezmiernie trudną.

  Prezentowane, uaktualnione wydanie Leksykonu VAT zawiera omówienie wszystkich istotnych zagadnień, jakie mogą wystąpić na gruncie VAT w ramach profesjonalnego obrotu gospodarczego, ze szczególnym podkreśleniem regulacji obowiązujących od stycznia i kwietnia 2014 r., takich jak:

  • nowe zasady fakturowania
  • zmiany w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego
  • nowa definicja podstawy opodatkowania
  • możliwość rozliczania niepotwierdzonych faktur korygujących
  • nowe zasady odliczania VAT od zakupu i użytkowania samochodów służbowych

  Jest to komplet informacji, dzięki którym kwestie podatkowe staną się bardziej przejrzyste, czytelne, a tym samym i bardziej przyjazne dla każdego przedsiębiorcy. W sposób jasny i klarowny prezentowana pozycja pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów podatkowych. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Leksykon wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień oraz praktycznymi przykładami "z życia", ułatwiającymi orientację w tej zawiłej czasami problematyce.

  Niniejsza pozycja to nieodzowna pomoc dla doradców podatkowych, nieoceniona baza wiedzy dla urzędników organów podatkowych, księgowych, jak również praktyków prawa, w szczególności adwokatów, radców prawnych, sędziów i wszystkich przedsiębiorców mających na co dzień do czynienia z problematyką VAT.

   

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności