Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ekonomiczna analiza prawa (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autorzy:
  Robert Cooter, Thomas Ulen
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  755
   
  PDF

  Ebook

  119,00 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Podręcznik polecany przez Polskie Stowarzyszenie Ekonomicznej Analizy Prawa

  • Co powinno stanowić własność prywatną, a co publiczną?
  • Jakie środki ochrony prawnej powinny przysługiwać w przypadku naruszenia umowy?
  • Jak należy zorganizować system odszkodowań dla ofiar zaniedbań lekarskich?
  • Które czyny powinny być karalne i w jakim stopniu?

  System prawny każdego państwa musi udzielić odpowiedzi na każde z tych pytań oraz na wiele innych. Law & Economics proponuje spojrzenie na te zagadnienia z perspektywy analizy ekonomicznej. Niniejsza publikacja to jeden z najpopularniejszych podręczników z zakresu ekonomicznej analizy prawa na świecie. Od roku 1988 doczekał się on pięciu wydań po angielsku i przekładu na kilka języków. Pierwsze trzy rozdziały książki zawierają przegląd niezbędnej wiedzy z zakresu ekonomii oraz podstaw prawa szczególnie przydatne dla Czytelnika mającego inne wykształcenie. Następnie autorzy przedstawiają w dziewięciu rozdziałach podejście z perspektywy ekonomicznej do następujących dziedzin prawa: prawa rzeczowego, prawa umów, prawa deliktów, procedury sądowej oraz prawa karnego.

  W dziedzinie ekonomicznej analizy prawa Polska ma dużo do nadrobienia. Z jednej strony bowiem na studiach ekonomicznych za mało jest nowoczesnych nurtów instytucjonalnych, z drugiej zaś na studiach prawniczych przeważa tradycyjne metoda analizowania (i zapamiętywania) tekstów prawnych, a mało bada się wpływ alternatywnych rozwiązań prawnych na zachowania i - w efekcie - wyniki działań jednostek. Dobrze się więc stało, że polski czytelnik uzyskuje możliwość zapoznania się z jednym z najbardziej uznanych na świecie podręczników autorstwa profesorów Roberta Cootera i Thomasa Ulena. Leszek Balcerowicz

  Podręcznik jest uznawany za najbardziej wszechstronne wprowadzenie do ekonomicznej analizy prawa adresowane do szerokiego grona odbiorców - studentów prawa, ekonomii i innych nauk społecznych, przedstawicieli świata nauki, praktyków zaangażowanych w tworzenie i egzekwowanie prawa oraz innych osób zainteresowanych tym nowatorskim interdyscyplinarnym ruchem naukowym.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności