Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej+ 2CD (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Okładka książki/ebooka Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej+ 2CD

  Okładka książki Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej+ 2CD

  Okładka książki Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej+ 2CD

  Okładka książki Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej+ 2CD

  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  192
  Druk:
  oprawa miękka
  Wyłącznie

  Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej, przygotowana pod redakcją Marka Horodniczego publicysty i dziennikarza muzycznego, jest antologią na kilka sposobów.

  Po pierwsze obejmuje kilkanaście sylwetek osób czy zespołów ważnych na polskiej scenie muzyki elektronicznej lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Piszą o nich autorzy związani z muzyką elektroniczną od wielu lat D. Brykalski, B. Chaciński, M. Kirmuć, J. Słodkowski, J. Szubrycht i M. Wilczyński.

  Po drugie bohaterami książki są też instrumenty historii syntezatorów towarzyszą podrozdziały poświęcone dziesięciu najważniejszym z nich (autorem tego rozdziału jest M. Polak).

  Po trzecie integralną częścią publikacji jest antologia stricte muzyczna dołączona do książki dwupłytowa składanka, na której znajdują się utwory krótsze, w tym elektroniczne przeboje lat osiemdziesiątych, a także dłuższe, nawet dwudziestominutowe nagrania, w tym koncertowe.

  Dopełnieniem tomu są: wywiad z ikoną polskiej muzyki elektronicznej Jerzym Kordowiczem oraz popularnonaukowa muzykologiczna analiza zjawiska el-muzyki (autorstwa M. Gradowskiego).

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności